خدمات مالیاتی

با ما تماس بگیرید
خدمات مالیاتی | ارائه انواع خدمات مالیاتی

خدمات مالیاتی

 

به علت قوانین مالیاتی دقیق و سختگیرانه و اینکه در صورت کوتاهی در انجام امور مالیاتی شرکت ها و سازمان ها ضرر های زیادی را متحمل می شوند بنابراین خدمات مالیاتی یکی از نیاز های اصلی هر کسب و کاری است.

با توجه به اینکه دولت در سال های اخیر بر روی مالیات نظرات های دقیق و شدیدا زیادی را وضع کرده است. (که پر واضح است که چنین قوانینی به نفع عموم مردم جامعه است). بنابراین اگر خدمات مالیاتی درست و صحیحی را دریافت نکنید باعث آسیب های جدی و جبران ناپذیری به کسب و کار شما می شود و می تواند آینده شرکت یا سازمان شما را به خطر بیاندازد.

 

 

 

خدمات مالیاتی کسب و کارها

 

اشخاص حقیقی و مغازه داران به عنوان مردمی که دارای درآمد هستند و کسب سود می­کنند ملزم به پرداخت مالیات کسب و کار خود بر اساس قوانین مالیاتی هستند و در نتیجه برای انجام تکالیف مالیاتی نیاز به خدمات مالیاتی دارند. در سال های اخیر روش ها و ابزارهای مالیات ستانی از اشخاص حقیقی دست خوش تغییرات بزرگ و قابل توجهی شدند. از مهم ترین آن­ ها می توان به رصد و کنترل تراکنش های مربوط به پایانه های فروشگاهی از جمله دستگاه Pos  و درگاه الکترونیک اشاره کرد.

 

این موضوع بر جرائم مالیاتی و مالیات پرداختنی مردم آنقدر تاثیر داشت که بعضی از کسبه و مغازه داران بازار تهران در ماه های ابتدایی سال 1401 به خاطر رسیدگی مالیاتی مربوط به عملکرد سال 1400 اقدام به اعتراض جمعی کردند ، چون مالیات محاسبه شده برای آن ها  نسبت به سال های پیش بسیار بیشتر شده بود. یا در سال های اخیر بعضی از اشخاص حقیقی به خاطر تراکنش بانکی مشکوک به اداره امور مالیاتی فرا خوانده شدند و تراکنش مشکوک حساب های بانکی این افراد رو مورد بررسی و بازخواست قرار دادند. همین دلایل هم باعث رونق گرفتن حوزه خدمات مالیاتی کسب و کارها شد.

 

همه این اتفاقات ذکر شده نیاز اشخاص حقیقی از قبیل مغازه داران یا کسبه را به خدمات مالیاتی کسب و کار ها را بیش از پیش می کند. در  رسیدگی مالیاتی مربوط به عملکرد سال 1399 و 1400 بسیاری از اشخاص حقیقی به خاطر برگ تشخیص مالیات بر درآمد مغازه یا مجموعه خود غافل گیر شدند و متوجه شدند که از این به بعد محاسبات مالیاتی مربوط به کسب و کارشان بسیار دقیق تر و گسترده تر انجام می شود و مانند سال های پیش نیست.

با توجه به قوانین فراگیر مالیاتی و حساسیت های آن و همچنین توضیحات ارائه شده، افراد حقیقی که برای امور مالیاتی خود ارزش قائل هستند و می خواهند نسبت به قبل باهوش تر عمل کنند به فکر این افتادند که برای فعالیتشان از خدمات مالیاتی کسب و کار ها حقیقی استفاده کنند و بیشتر از قبل به فکر سلامت مالیاتی خود باشند.

 

خدمات مالیاتی شرکت ها

 

اشخاص حقوقی نیز مانند سایر مردم که درآمد کسب می کنند و دارای فعالیت اقتصادی هستند مشمول پرداخت مالیات هستند. مبحث مالیات، محاسبات آن و تکالیف مالیاتی که بر دوش اشخاص حقوقی است معمولا بیشتر از اشخاص حقیقی به آن توجه می شود. شرکت ها به طور قطع بیش از اشخاص حقیقی خواهان دریافت خدمات مالیاتی هستند.
قوانین مالیاتی و تکالیف مالیاتی اشخاص حقوقی نسبت به اشخاص حقیقی مخصوصا گروه اول و گروه دوم مشاغل گسترده تر و پیچیده تر است و جزئیات مخصوص به خود را نیز دارد. اشخاص حقوقی از قدیم الایام درگیر امور مالیاتی بودند و معمولا هم برای شرکت ها موضوع خدمات مالیاتی شرکت ها با اهمیت است.

 

اشخاص حقوقی به خاطر نظم سیستماتیک ، پرستیژ کاریشون و هیئت مدیره ای بودن دارای واحد مالی و حسابداری هستند و توام با آنها امور مالیاتی خود را پیش می برند. به خاطر حجم کاری و نوع فعالیت شرکت ها اگر آن ها واحد مالیاتی و حسابداری نداشته باشند ریسک مالیاتی آن ها بالا می رود.

 

مساله ریسک مالیاتی برای شرکت ها مربوط به موضوع رسیدگی مالیاتی آن ها می باشد. رسیدگی مالیاتی شرکت ها با اشخاص حقیقی متفاوت است و با توجه قوانین مالیاتی وضع شده برای اشخاص حقوقی همانند قوانین مالیات بر ارزش افزوده و قانون مالیات های مستقیم رسیدگی مالیاتی مربوط به عملکرد اشخاص حقوقی سخت تر و دقیق تر از اشخاص حقیقی است و این مورد را کارشناسان مالیاتی و حسابدارن مالیاتی که تجربه حضور در هر دو رسیدگی مالیاتی اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی دارند را بیشتر درک می کنند.

با کمی تحقیق و مرور مطالب قبل متوجه خواهید شد که چالش های مالیاتی برای اشخاص حقوقی بسیار بیشتر از اشخاص حقیقی است و برای همین معمولا شرکت ها از داشتن یک مدیر مالی مسلط به امور مالیاتی یا مشاور مالیاتی و همچنین حسابدار مالیاتی غافل نمی شوند. اشخاص حقوقی می توانند خدمات مالیاتی شرکت ها را از اشخاص حقیقی یا حقوقی دریافت کنند که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

چالش و مشکلات مالیاتی اشخاص حقوقی به تنهایی و فقط به اداره امور مالیاتی ختم نمی شود. مدیر عامل اشخاص حقوقی که دارای هیئت مدیره و سهامدار هستند باید در صورت جرائم مالیاتی و پرداخت مالیات بر درآمد بیش از حد انتظار به سهامداران و هیئت مدیره معترض پاسخگو باشند و از عملکرد خود دفاع کنند. برخی از جریمه های مالیاتی و مالیات پرداختنی اشخاص حقوقی به خاطر اشتباهات مالی و مالیاتی آن ها ممکن است شرکت را در خطر ورشکستگی قرار دهد و حقوق سهامداران را به خطر اندازد. دریافت به موقع و ارزنده خدمات مالیاتی شرکت ها می تواند از این اتفاقات پیشگیری کند.

 

 

 

خدمات مالیاتی شامل چه مواردی می شود؟

شما بسته به نیاز کسب وکار خود می توانید از همه یا بخشی از خدمات مالیاتی ارائه شده توسط موسسات حسابداری بهره مند شوید. با دریافت خدمات مالیاتی خود از یک موسسه حسابداری با سابقه در این زمینه خاطرتان بابات امور مالیاتی آسوده خواهد شد. خدمات مالیاتی که از موسسه حسابداری دریافت می کنید شامل یک سری موارد می شود که در زیر بعضی از آن ها را که می تواند مورد نیاز شما واقع شود بیان می کنیم:

- تسلیم اظهارنامه مالیاتی
- تنظیم و تسلیم اظهارنامه عملکرد دوره مالی
- تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی
- دفاع از پرونده های متخلف مالیاتی
- تهیه و ارسال صورت معاملات فصلی موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم 
- خدمات مالیاتی مربوط به صادرات و واردات
- بررسی بند های مشمول معافیت های مالیاتی
- حضور در دادگاه و دفاع از پرونده مالیاتی
- پیگیری و استرداد اضافه مالیات پرداخت شده به سازمان امور مالیاتی کشور 
- تنظیم و ارسال اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده
- جلوگیری از جریمه های سنگین مالیاتی
- خدمات مالیاتی برای فعالیت های اقتصادی تولیدی، بازرگانی و غیره
- گرفتن کد اقتصادی جدید
- شرکت در کمسیون های حل اختلاف برای کاهش مالیات
- تحریر و پلمپ دفاتر قانونی
- و بسیاری از خدمات مالیاتی دیگر.

خدمات مالیاتی که شما نیاز به آن دارید را باید به افراد متخصص و با تجربه در این زمینه سپرد. یک حسابدار و مدیر ارشد مالیاتی باید خود را با قوانین هموراه به روز نگه دارند.
درک اینکه با کوچکترین اشتباه یک حسابدار کارفرما می تواند ضرر های سنگینی متحمل شود از بزرگترین بدیهیات برای هر حسابداری است. برای اینکه دوران اظهارنامه و مالیات خود را به سلامت و آسودگی پشت سر بگذارید باید در طول سال حساب های خود را بررسی نمایید.

همواره کار کردن با موسسه حسابداری و دریافت خدمات مالیاتی از آن به شما این امکان را می دهد که بتوانید سایر خدمات حسابداری و مالی خود را نیز از موسسه حسابداری دریافت نمایید.

 

خدمات مالیاتی در تهران و شهرستان ها

 

تا اینجا متوجه شدیم تمام کسانی که فعالیت تجاری و اقتصادی دارند در صورت کسب درآمد و داشتن سود باید سهم دولت را تحت عنوان مالیات پرداخت نمایند مگر اینکه مشمول معافیت هایی باشند یا فعالیت آن ها دارای نرخ صفر مالیاتی باشد.

همچنین واضح است که اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی که کسب درآمد می کنند با اداره امور مالیاتی در ارتباط هستند و ملزم به اجرای قوانین مالیاتی و انجام تکالیف مالیاتی خود هستند. آن ها برای انجام امور مالیاتی خود و با توجه به نیازشان به دریافت خدمات مالیاتی در تهران یا شهرستان ها احتیاج دارند.
اما برای دریافت خدمات مالیاتی در تهران و شهرستان ها باید به چه کسانی یا کدام مجموعه مراجعه کرد و چگونه آن ها را شناخت؟
از نظر قانون تجارت ما دو نوع شخصیت داریم: شخص حقیقی و شخص حقوقی.

تمام کسانی که خدمات مالیاتی ارائه می دهند یا شخص حقیقی هستند یا شخص حقوقی. و تصمیم گیری کار به این دو گروه بر عهده کارفرما است و ما نمی توانیم به طور قطع بگوییم برای خدمات مالیاتی اشخاص حقیقی بهتر است یا خدمات مالیاتی اشخاص حقوقی. اما می توانید ویژگی های هر دو گروه را با هم مقایسه کنید و سپس تصمیم گیری نمایید.

دریافت خدمات مالیاتی از اشخاص حقیقی: اشخاص حقیقی که به مودیان خدمات مالیات و حتی حسابداری و بیمه ارائه می دهند کسانی هستند که شخصیت حقوقی ندارند و به صورت شخصی فعالیت می کنند. این افراد معمولا حسابدار یا مدیر مالی مسلط یا مشاور مالیاتی هستند. در برخی موارد نیز مشاهده شده است که افراد بازنشسته اداره امور مالیاتی برای امرار معاش به موجب تجربیاتشان به ارائه خدمات مالیاتی تهران و شهرستان ها می پردازند که معمولا این افراد از دانش حسابداری و مالی مناسبی برخوردار نیستند.

دریافت خدمات مالیاتی از اشخاص حقوقی: شاید اسم شرکت هایی از قبیل شرکت حسابداری یا موسسه حسابداری ، شرکت خدمات مالی ، موسسه یا شرکت خدمات مالیاتی در تهران یا شهرستان ها شنیده باشید. این موسسات یا شرکت ها همان اشخاص حقوقی ارائه کننده خدمات مالیاتی هستند. این شرکت ها معمولا از دپارتمان های مختلفی مانند واحد مالیاتی ، واحد حسابداری ، واحد حسابرسی و بیمه و... تشکیل شده اند و خدمات مالی و مالیاتی به طور جامع و پکیج شده ارائه می کنند این از ویژگی های مثبت یک شرکت حسابداری یا شرکت خدمات مالی و مالیاتی  است که به طور هم زمان تمام خدمات مربوطه را به مشتری خود ارائه می دهند. موسسات یا شرکت های خدمات مالی و مالیاتی تهران و شهرستان ها به دلیل داشتن شناسه ملی و داشتن شماره ثبتی از اداره ثبت شرکت ها و همچنین محل کار مشخص که همان آدرس شرکت هست از اعتبار بیشتری نسبت به اشخاص حقیقی برخوردار می باشند.

 

FAQ
icon
با ما تماس بگیرید
02144873715
09195090924

برای مشاوره فوری و مشاوره فوری تماس بگیرید

02144873715